سایت فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان از دسترس خارج شد: حمله سایبری به صنایع فولادی کشور؟

وبسایت سه کارخانه فولادی کشور در خوزستان، اصفهان و هرمزگان از صبح امروز با اختلال مواجه شده است. براساس آنچه که در کانال رسمی فولاد خوزستان نوشته شده این شرکت مورد حمله سایبری واقع شده است هر چند دیجیاتو به شکل مستقل نمی‌تواند این موضوع را تایید کند. این در حالی است که نماد معاملاتی دو شرکت فولاد خوزستان و اصفهان در بورس ایران در حال معامله بوده و هنوز هیچ شفاف‌سازی در این باره در کدال منتشر نشده است

.آنطور که «جماران» گزارش داده است، امروز شرکت فولاد خوزستان مورد حمله سایبری قرار گرفته است. این شرکت حوالی ساعت ۶ صبح با انتشار اطلاعیه‌ای در کانال تلگرامی خود، اعلام کرده به دنبال تهاجمات سایبری علیه شرکت فولاد خوزستان و بنابر ارزیابی کارشناسان ذیربط، شرکت فولاد خوزستان به دلایل معضلات فنی قادر به ادامه فعالیت نبوده و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

مشخص نیست این اطلاعیه آیا از سوی مسئولان وابسته به فولاد خوزستان منتشر شده یا در طی حمله سایبری، کانال تلگرامی آن‌ها نیز در اختیار هکرها قرار گرفته است.

براساس قوانین سازمان بورس، هرگونه تغییر در فعالیت شرکت‌های حاضر در بورس نیاز به اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی دارد. حتی شایعات منتشر شده که اثر مهمی روی تصمیم سهامداران شرکت می‌گذارد نیز بایستی در کدال نسبت به آن شفاف سازی صورت گیرد. اما بررسی‌های دیجیاتو حاکی از آن است که هیچ اطلاعیه‌ای مبنی بر تغییر وضعیت یا عدم امکان ادامه فعالیت فولاد خوزستان در کدال منتشر نشده است.

علاوه بر این سایت فولاد اصفهان و هرمزگان نیز با اختلال مواجه شده و از صبح امروز امکان دسترسی به این دو سایت نیز وجود ندارد. تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی در این باره صورت نگرفته است.

طی یک سال گذشته حملات سایبری دنباله‌داری به زیرساخت‌های اصلی کشور صورت گرفته است و به نظر می‌رسد همچنان ادامه دارد. اختلال در سامانه سوخت‌رسانی کشور و حمله سایبری به شهرداری تهران و اختلال در خدمات سامانه‌های آن از جمله مهم‌ترین و تاثیرگذارترین حملات سایبری چند وقت اخیر بودند.